Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

„Częstochowa w godle zaklęta" - udział w grze miejskiej

Gra była częścią projektu o nazwie „Częstochowa o wolność i niezawisłość”, który realizowany jest od dwóch lat. Wzięliśmy w niej udział, staraliśmy się podołać każdemu zadaniu!

W dniu 18 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczesniczyli w historycznej grze edukacyjnej pt. „Częstochowa w godle zaklęta". Drużyny z dwudziestu czterech częstochowskich szkół wyruszyły z Parku Staszica, by dotrzeć na Plac Biegańskiego, gdzie ułożyli Godło Polski. Po drodze uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Częstochowie, rozwiązując zagadki związane z historią naszego miasta. Kolejne punty gry były ulokowane w różnych miejscach w centrum miasta, lecz każde z nich było związane z walką o niepodległość.

Uczniowie ZSS nr 28 byli nie tylko uczestnikami gry, byli także współgospodarzami całego przedsięwzięcia. Przedstawiciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy reprezentowali jeden z punktów gry i dbali o prawidłowość przebiegu gry.

Ta niezapomniana lekcja historii dla nas wszystkich była nie tylko przygodą, ale także dostarczyła wiedzy o przeszłości mieszkańców Częstochowy. 

Mamy kilka fotografii upamiętniających tę pouczającą zabawę. Są tutaj!