Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

DZIEŃ OTWARTY

16 maja drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona naszych uczniów.  

W tym dniu naszym gościom zaoferowaliśmy konsultacje z zakresu terapii: Tomatisa, Warnkego, EEG Biofeedback, integracji sensorycznej oraz terapii ręki dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pokazaliśmy również prace plastyczne naszych uczniów, zaprezentowaliśmy aktywnie działające koła zainteresowań oraz całą gamę przykładowych zajęć, które stanowią naszą codzienność.

Dzień otwarty jest dla nas szczególną datą w szkolnym kalendarzu, bo to właśnie wtedy mamy możliwość spotkania się z rodzicami oraz opiekunami, który rozważają wybór naszej szkoły dla swoich dzieci. Dokładamy wówczas wszelkich starań, by przekonać każdego odwiedzającego nasze skromne progi o naszym doświadczeniu, profesjonalizmie, kwalifikacjach, a przede wszystkim indywidualnym podejściu oraz sympatii do każdego naszego ucznia.

To także wyjątkowy dzień dla dzieci i nastolatków, którzy być może dołączą do nas, ponieważ okazja spotkania się z przyszłymi nauczycielami, poznania ich, rozmowy i wspólnej chwili zabawy podczas przykładowych ćwiczeń - mamy nadzieję - stanie się powodem do zapisania się do naszej szkoły. 

Jeden dzień otwarty jednak nie powoduje naszej niedostępności w każdy inny. Jeśli macie Państwo ochotę porozmawiać z nami, skonsultować się przed wyborem szkoły dla swojego dziecka, zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego i wizyty w naszej szkole!