Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

Współpraca międzyszkolna

Niedawno podjęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego, działającego w Zaporożu na Ukrainie. 

Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy niezwykle miły upominek: wiele kartek świątecznych z życzeniami oraz pyszne czekoladowe mikołaje.

Serdecznie dziękujemy szkole polonijnej za pamięć o nas i prezent!

Jasełka 2019

Tradycyjnie w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka. Występ, na który z wielką niecierpliwością czekali uczniowie, odbył się w środę, 18 grudnia. Tego dnia po raz kolejny mogliśmy również zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu.

Dziękujemy rodzicom oraz zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia, a wszystkich zapraszamy do
albumu zdjęć - klik!

Uczniowie odpowiadają...

Przesyłamy link do filmu, który przygotowaliśmy z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czym dla nas jest Polska oraz jak rozumiemy słowo "niepodległość". Kliknięcie w obrazek przeniesie Was do strony, z której możecie pobrać film.

 

Ognisko Harcerskie 2019

Czuwaj! 17 Częstochowska Drużyna Harcerska "Sokoły" zorganizowała dziś dla członków swojej drużyny jesienną zbiórkę, podczas której rozpaliła ognisko i upiekła pyszne kiełbaski. Były piosenki harcerskie i dużo śmiechu! 

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy uczcić
w inny niż dotychczas sposób i uwiecznić nasze starania na materiale filmowym. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania! 

Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek.

Początek wspólnej przygody!

Naszą szkołę odwiedzili koordynatorzy nowego projektu, w którym będzie brała udział nasza szkoła. Gośćmi była między innymi pani Anna Makuszyńska, Prezes Stowarzyszenia Kultury Polskiej im.św.Jana Pawła II przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu, znajdującego się na Ukrainie. W planach mamy współpracę naszych szkół. Dziękujemy za krótką wizytę u nas i czekamy na owocne przedsięwzięcia!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny dobiegł końca! Tradycyjnie spotkaliśmy się razem, aby pożegnać się ze szkołą na wakacje. Wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom, a także pani dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!

czytaj więcej »

Wycieczka międzyszkolna do Osikowej Doliny w Koziegłowach

14 czerwca 2019 w ramach projektu "SPEcjaliści od Kultury" Oliwka, Ksawery i Ania wraz z opiekunem wzięli udział w warsztatach w Osikowej Dolinie. Razem z uczniami z innych szkół wykonali przepiękne pieski z wiórków osiki oraz ozdobili wiatraczki. Wykonane wyroby zabrali ze sobą. To była udana wycieczka!

czytaj więcej »

Wycieczka międzyszkolna do Bielska-Białej

Ostatni piątek roku szkolnego sześcioro uczniów odwiedziło malowniczą Bielsko-Białą, aby wziąć udział w warsztatach cieni zorganizowanych przez teatr Banialuka oraz aby odwiedzić studio filmów rysunkowych, gdzie powstawały między innymi odcinki "Reksia" czy "Bolka i Lolka". Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "SPEcjaliści od kultury". Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wyjazdu.

czytaj więcej »

PIKNIK HARCERSKI

Czuwaj! Piątkowe przedpołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu, będąc gospodarzami harcerskiego pikniku z okazji minionego Dnia Dziecka.

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12