Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

Miejsca pamięci

Miejsca pamięci ofiar II wojny światowej w obiektywie Piotra, ucznia klasy przysposabiającej do pracy.

Udział w konkursie "Pierwsza Pomoc"

Uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie "Pierwsza Pomoc". Reprezentanci zajęli 3 miejsce. Dziękujemy Organizatorom i do zobaczenia w następnej edycji.

Komunikat

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły pragną wyrazić ogromny żal z powodu tragedii, która spotkała naszego ucznia.

W związku z tym zdarzeniem zorganizowano w szkole punkt wsparcia dla rodziców, opiekunów, uczniów i pracowników szkoły.

Psycholog szkolny i pedagodzy są do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem lub wychowawcami.

W porozumieniu z Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbędą się spotkania z psychologami i pedagogami 11-12.04.2023r.

Szkoła dołoży wszelkich starań aby zapewnić Państwu wsparcie i opiekę w tym trudnym czasie.

Spotkanie dla rodziców

Zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się
w środę 12 kwietnia 2023r. o godzinie 15:00.

KONKURS PLASTYCZNY ,,TRIDUUM PASCHALNE W OBRAZACH” - wyniki 2023

Przedszkole 

I miejsce – Kseniia Varykasha (Miejskie Przedszkole nr 1 w Częstochowie)

II miejsce – Paulina Bociąga (Miejskie Przedszkole nr 1 w Częstochowie)

III miejsce – Milena Cyniak (Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego w Radomsku)

 

klasy I – III

I miejsce – Oliwia Bubel (Szkoła Podstawowa w Cynkowie)

II miejsce – Amelia Klekowska (Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku)

III miejsce – Amelia Łęgowik (Parafia św. Maksymiliana M. Kolbego w Radomsku)

 

klasy IV – VIII

I miejsce – Zofia Śmietana (Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie)

II miejsce – Wiktoria Świeboda (Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie)

III miejsce – Wiktor Dawid (Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku)

 

wyróżnienie:

Kacper Kulka (Szkoła Podstawowa w Gomunicach)

Szkoły Specjalne 

I miejsce – Sabina Kubik (Zespół Szkół Specjalnych w Praszce)

II miejsce – Wiktoria Janosz (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

III miejsce – Amelia Domagała (Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu)

 

wyróżnienie:

Oskar Głodek (Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie)

 

Wirtualna wystawa:

https://youtu.be/PfLkOZmUkG8

III moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Migowy dla Dzieci"

Uczniowie z klas PdP realizowali III moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Migowy dla Dzieci ". Organizatorem Projektu jest @MiguMig-zabawy z językiem migowym. Tym razem uczyliśmy się piosenki "A ja lubię luty", ktorej autorem i zarazem ekspertem modulu III jest Pani Magdalena Maduaka z zespolu @Jazzowianki. Piosenka bardzo nam się spodobała a jej śpiewanie towarzyszy nam nawet w miesiącu marcu.

 

czytaj więcej »

Wyniki konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem KARTKA DLA PRZYJACIELA

1. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

I miejsce – Natalia Duś (Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniecpolu)

II miejsce – Hanna Stojek (Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie)

III miejsce  - Dawid Kubicki (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kościelcu)

wyróżnienia:

Bartosz Ziemak (Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Jurajskie Dzieci w Częstochowie)

Krzysztof Misiur (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

 

2. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych:

I miejsce – Maja Walaszczyk (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna Pinokio w Częstochowie)

II miejsce – Anna Kotlarczyk (Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie)

- Cecylia Kotlarczyk (Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie)

- Tobiasz Zbrojkiewicz (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

III miejsce – Kamil Krzak (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Aleksandrii)

                   - Julia Mazur (Szkoła Podstawowa nr 4 w Myszkowie)

wyróżnienia:

-Beniamin Ciupa (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Częstochowie)

- Joanna Gołda (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu)

 

3. Uczniowie  szkół ponadpodstawowych  i klas przysposabiających do pracy:

I miejsce – Oliwia Walotek (Katolicka Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie)

II miejsce

– Weronika Sikora (Katolicka Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie)

III miejsce

– Filip Gładysz (Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie)

- Maria Wróbel (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

wyróżnienia:

Celina Surowiec (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

Natalia Siwa (Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie)

Marek Woldański (Katolicka Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie)

 

Gratulujemy!

Nagrody do odebrania po 20 lutego. W przypadku nieodebrania nagrody zostanie wysłana pocztą.

Aby obejrzeć pozostałe prace - KLIK w "czytaj więcej".

czytaj więcej »

Przedstawiamy wyniki międzyszkolnego konkursu na Sensoryczną Ozdobę Świąteczną

Szkoła Podstawowa:
1 miejsce: Kasia Bartnik SP 54
2 miejsce: Natalia Mierczak SP 46
3 miejsce: Kaja Klama SP 13, Maja Peryga SP 54

Przedszkole:
1 miejsce: Pola Kowalik MP 4
2 miejsce: Igor Konieczny MP 11
3 miejsce: Jan Zawadzki Przedszkole w Poczesnej, Hanna Peryga MP 54, Aleksandra Kaczmarzyk MP 54

Wyróżnienienia:
Natalia Zyzik ZSS nr 28
Wiktoria Janosz ZSS nr 28
Maria Wróbel ZSS nr 28
Dariusz Misiur ZSS nr 28
Krzysztof Misiur ZSS nr 28
Lena Polaczkiewicz MP 6
Marcelina Podraża MP 6
Kaja Macherzyńska MP 6
Kornelia Ścigała MP 6
Szymon Chrząstek MP 11

Bardzo serdecznie dziękujemy za przepiękne prace i zapraszamy do udziału za rok!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE INSPIRACJE Z DYNIĄ W TLE"

Nagrodzeni uczestnicy konkursu w dwóch kategoriach:

KATEGORA: Przedszkola i klasy I-III Szkoły Podstawowe:

I miejsce OSKAR CAŁUS    SP Nr 10
II miejsce MAŁGORZATA KOSACKA    MP Nr 29
II miejsce PATRYK ZANENBERG     SP Nr 41
III miejsce MAJA ADAMIK   SP Nr 10

WYRÓŻNIENIA:

KATARZYNA KRAWCZYK MP Nr 20, CZRNECKA NATASZA SOSW Nr 5, MAKSYMILIAN
DOMAŃSKI MP Nr 29,

KATEGORIA: Klasy IV-VIII Szkoła Podstawowa i klasy Przysposabiające do
Pracy:

I miejsce ZUZANNA BUGAJ   SOSW Nr 1
I miejsce JULIA PRYKA   SOSW Nr 5
II miejsce WIKTOR BALIK   SP Nr50
II miejsce ARTUR JAWORUCKI ZSS Nr 28
III miejsce WOJCIECH SZCZEPANIAK    SOSW Nr 1
III miejsce ANTONI WIECZOREK   SOSW Nr 1

WYRÓŻNIENIA:

ZUZANNA MIŚKIEWICZ SP Nr 41, PIOTR WILK, REMIGIUSZ SZMACIARSKI, ANNA
BĘBEN, DOMINIKA CAŁUS ZSS Nr 28,

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wszystkim uczestnikom konkursu dalszych sukcesów.

ORGANIZATORZY KONKURSU ZSS 28

Oto zdjęcia prac uczestniczących w konkursie:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14