Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy uczcić
w inny niż dotychczas sposób i uwiecznić nasze starania na materiale filmowym. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania! 

Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek.

Początek wspólnej przygody!

Naszą szkołę odwiedzili koordynatorzy nowego projektu, w którym będzie brała udział nasza szkoła. Gośćmi była między innymi pani Anna Makuszyńska, Prezes Stowarzyszenia Kultury Polskiej im.św.Jana Pawła II przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu, znajdującego się na Ukrainie. W planach mamy współpracę naszych szkół. Dziękujemy za krótką wizytę u nas i czekamy na owocne przedsięwzięcia!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny dobiegł końca! Tradycyjnie spotkaliśmy się razem, aby pożegnać się ze szkołą na wakacje. Wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom, a także pani dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!

czytaj więcej »

Wycieczka międzyszkolna do Osikowej Doliny w Koziegłowach

14 czerwca 2019 w ramach projektu "SPEcjaliści od Kultury" Oliwka, Ksawery i Ania wraz z opiekunem wzięli udział w warsztatach w Osikowej Dolinie. Razem z uczniami z innych szkół wykonali przepiękne pieski z wiórków osiki oraz ozdobili wiatraczki. Wykonane wyroby zabrali ze sobą. To była udana wycieczka!

czytaj więcej »

Wycieczka międzyszkolna do Bielska-Białej

Ostatni piątek roku szkolnego sześcioro uczniów odwiedziło malowniczą Bielsko-Białą, aby wziąć udział w warsztatach cieni zorganizowanych przez teatr Banialuka oraz aby odwiedzić studio filmów rysunkowych, gdzie powstawały między innymi odcinki "Reksia" czy "Bolka i Lolka". Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "SPEcjaliści od kultury". Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wyjazdu.

czytaj więcej »

PIKNIK HARCERSKI

Czuwaj! Piątkowe przedpołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu, będąc gospodarzami harcerskiego pikniku z okazji minionego Dnia Dziecka.

czytaj więcej »

DZIEŃ OTWARTY

16 maja drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona naszych uczniów.  

W tym dniu naszym gościom zaoferowaliśmy konsultacje z zakresu terapii: Tomatisa, Warnkego, EEG Biofeedback, integracji sensorycznej oraz terapii ręki dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pokazaliśmy również prace plastyczne naszych uczniów, zaprezentowaliśmy aktywnie działające koła zainteresowań oraz całą gamę przykładowych zajęć, które stanowią naszą codzienność.

czytaj więcej »

Wolontariusze kochający zwierzęta

W dniu 14 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w wyjściu do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie.

Przekazano  zebrane wcześniej podczas akcji szkolnej "Pomagamy zwierzętom ze schroniska" nakrętki oraz karmę.

czytaj więcej »

Bezpieczni w sieci

Uczniowie muszą czuć się bezpiecznie w sieci, dlatego 14 marca odbyły się zajęcia edukacyjne "Jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu?".

 

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14