Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

Apel do Rodziców i Opiekunów!

Przypominamy i apelujemy!

Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni
bezwzględnie pozostać w domach,
nie powinni spotykać się w grupach w celu uniknięcia zarażenia koronawirusem.
Przebywanie w skupiskach ludzi może stanowić
bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia.

W warunkach domowych także należy przestrzegać zasad higieny
i czystości pomieszczeń w których przebywają dzieci i młodzież.
Apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej
i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych
w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Nauka zdalna

Rodzicu, Uczniu!

Od 25 marca do Świąt Wielkanocnych obowiązuje nauka zdalna.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej wspieramy naszych uczniów w realizacji materiału. Mimo zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole, nadal uczniów obowiązuje nauka. 

Wiele ciekawych zajęć, które można wykonać w domowym zaciszu jest dostępnych i aktualizowanych na naszej stronie Facebook. Wystarczy kliknąć  TUTAJ, aby się na nią przenieść.

Wszystkie zadania, będące realizacją programów nauczania są zamieszczane na naszej stronie internetowej. Po lewej stronie w zakładkach mają Państwo dostęp do wszystkich klas, a po kliknięciu w odpowiednią podstronę dostęp do materiałów na każdy dzień tygodnia. 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaku mailowego lub telefonicznego z wychowawcami klas. Powinniśmy się wspierać w tym trudnym dla wszystkich czasie!

Bardzo prosimy Rodziców i Opiekunów o pomoc w realizacji zaleceń, a uczniom przypominamy, że wykonanie zadań jest obowiązkowe!

Dziękujemy za współpracę i życzymy dużo zdrowia!

Zostań w domu!

Dyrektor oraz Grono pedagogiczne apeluje do Uczniów, Rodziców i Opiekunów
o pozostanie w domu, ograniczenie kontaktów, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa,
a także zastosowanie wszystkich zaleceń higienicznych. 

Dzień Kolorowej Skarpetki 2020

Czuwaj! 

17 CDH NS "Sokoły" zorganizowała dzisiaj Dzień Kolorowej Skarpetki. Członkowie drużyny oraz pozostali uczniowie, a także przedstawiciele grona pedagogicznego i Pani Dyrektor, chętnie wzięli udział w akcji noszenia przez cały dzień kolorowych skarpetek. 

Szkolne wydarzenie zostało zainspirowane konkursem ogłoszonym przez Chorągiew Śląską ZHP.

Szkolni Odkrywcy

Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych i prowadzonych przez wykładowców Politechniki Częstochowskiej w ramach projektu "Odkrywca jest w każdym z nas". Dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w projekcie i nie możemy doczekać się kolejnych wizyt na uczelni.

 

Współpraca międzyszkolna

Niedawno podjęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego, działającego w Zaporożu na Ukrainie. 

Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy niezwykle miły upominek: wiele kartek świątecznych z życzeniami oraz pyszne czekoladowe mikołaje.

Serdecznie dziękujemy szkole polonijnej za pamięć o nas i prezent!

Jasełka 2019

Tradycyjnie w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka. Występ, na który z wielką niecierpliwością czekali uczniowie, odbył się w środę, 18 grudnia. Tego dnia po raz kolejny mogliśmy również zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu.

Dziękujemy rodzicom oraz zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia, a wszystkich zapraszamy do
albumu zdjęć - klik!

Uczniowie odpowiadają...

Przesyłamy link do filmu, który przygotowaliśmy z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czym dla nas jest Polska oraz jak rozumiemy słowo "niepodległość". Kliknięcie w obrazek przeniesie Was do strony, z której możecie pobrać film.

 

Ognisko Harcerskie 2019

Czuwaj! 17 Częstochowska Drużyna Harcerska "Sokoły" zorganizowała dziś dla członków swojej drużyny jesienną zbiórkę, podczas której rozpaliła ognisko i upiekła pyszne kiełbaski. Były piosenki harcerskie i dużo śmiechu! 

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy uczcić
w inny niż dotychczas sposób i uwiecznić nasze starania na materiale filmowym. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania! 

Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek.

Początek wspólnej przygody!

Naszą szkołę odwiedzili koordynatorzy nowego projektu, w którym będzie brała udział nasza szkoła. Gośćmi była między innymi pani Anna Makuszyńska, Prezes Stowarzyszenia Kultury Polskiej im.św.Jana Pawła II przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu, znajdującego się na Ukrainie. W planach mamy współpracę naszych szkół. Dziękujemy za krótką wizytę u nas i czekamy na owocne przedsięwzięcia!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14