Dzień Godności
21 maja 2025 r. uczestniczyliśmy w obchodach XXVII Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem "Jestem widoczny - jestem bezpieczny", zorganizowanego przez PSONI Koło w Częstochowie. Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w wydarzeniu, wyróżniając się wśród innych uczestników dzięki charakterystycznym kamizelkom odblaskowym oraz czerwonym czapkom, co znacznie ułatwiło odnalezienie się w dużej grupie. Na tę okazję przygotowaliśmy stoisko tematyczne w kolorach sygnalizatora świetlnego - zielonym, żółtym i czerwonym - symbolizujących bezpieczeństwo na drodze. Naszą atrakcją był także samochód przyszłości "Slowly", który przyciągał uwagę dzieci i dorosłych, promując ideę odpowiedzialnego poruszania się po drogach. Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeb i praw osób z niepełnosprawnościami oraz podkreślenie, jak ważne jest ich bezpieczeństwo i widoczność w przestrzeni publicznej.

