Ułatwienia dostępu

Logotyp /media/media/kredkit.jpg

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie

Projekt "oswoić emocje"

Nasza szkoła jest koordynatorem projektu "Oswoić emocje". Projekt jest realizowany w ramach programu upowszechniającego zasady profilaktyki zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Celem projektu jest integracja częstochowskiej młodzieży z dziećmi ze szkół specjalnych oraz nauka rozpoznawania potrzeb emocjonalnych i radzenia sobie ze swoimi emocjami korzystając z dobroczynnego oddziaływania sztuki, za pomocą różnych środków artystycznych. Projekt rozpoczął się prelekcją dotyczącą arteterapii wygłoszoną przez naszych nauczycieli w Zespole Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Częstochowie.
W ramach projektu 30 kwietnia odbyły się warsztaty muzykoterapeutyczne zorganizowane przez partnera projektu ZSS nr 45 „Co nam w duszy gra i śpiewa”, były to niezapomniane dla nas chwile.
22 maja gościliśmy w naszym ogrodzie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, Zespołu Szkół Technicznych, Szkoły podstawowej nr 21 w Częstochowie.
Warsztaty były przeprowadzone we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu im. Jana Długosza, Kołem Naukowym Wydziału Sztuki pod opieką dr Witalija Bohatyrewicza. Podczas warsztatów plastykoterapeutycznych „Emocjami malowane” wszyscy wspólnie wyrażaliśmy nasze emocje. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo, było cudownie. To wszystko udało się dzięki Wam.
Z niecierpliwością czekamy na warsztaty pozostałych naszych partnerów.